Biz Kimiz ?

ÖZELTOMURCUK KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ , birlikte olduğu 2-6 yaş arasındaki çocukların her ,alandaki gelişimlerini destekleyerek , öğrenme ortamlarını hazırlayarak , sevgi dolu yaklaşımla , şefkat ve güven ortamında oynayarak , eğlenerek , yaparak ve yaşayarak öğrenirken tüm gereksinimlerinin karşılanmasını ve mutlu olmalarını misyon edinmiş bir okul öncesi  Eğitim Kurumudur. Siz velilerle birlikte ülkemizi ve dünyamızı daha güzel kılabiliriz. Bunu yaparken  doğru bir eğitimle nitelikli bir gelecek hazırlayabiliriz.

Sakın bir bölgede olan  Okulumuz her türlü donanıma sahip geniş bahçe içinde müstakil  üç katlı bir binada ,  geniş sınıflar , oyun odası , uyku odası , yemekhanesi ile  çocuğun sağlıklı, temiz ve hijyenik bir ortamda  yaşamasına özen gösteren anlayışla hizmet vermektedir. Sınıflarımızın fiziksel donanımları son derece sağlıklı , yaş gruplarına göre homojen , gelişimsel yaş gruplarına uygun renk , boyut ve türde  oyuncak ve materyallerle donatılmıştır. Okul içi genel ısı sabit termometreler ile sık sık takip edilerek  22  derecenin altına asla düşmeyecek şekilde ayarlama yapılmaktadır. Bahçe içinde çeşitli oyun gereçleriyle donatılmış oyun alanları  ve doğal tarım bölümü ile hizmetinizdeyiz.

Hedefimiz

Çocukların Gelişim Özelikleri, bireysel farklılıkları ve yetenekleri göz önüne alınarak, sağlıklı bir biçimde fiziksel,duygusal,dil,sosyal ve zihinsel yöden gelişmelerinin tamamlanması,olumlu kişilik temellerinin atılması ve  çocuklarını kendilerine güven duymalarının sağlanması hedefimizdir

Misyonumuz

Tomurcuk Mutlu Çocuk; çocukların kendi rotalarını belirlerken edilgen değil etken oldukları, literatürde var olan yaklaşımlar ile eklektik bir sistem sunan, yeniliklere açık bir eğitim kurumudur.

Çocuğu merkeze alan okulumuzda; “yaparak/yaşayarak öğrenme” olgusu desteklenirken; yapılandırılmış, yarı yapılandırılmış ve doğal eğitim-öğretim tekniklerinin tümü kullanılmaktadır.

Vizyonumuz

TOMURCUK  MUTLU ÇOCUKLAR olarak; dünyada uygulanan farklı eğitim anlayışları incelendiğinde çocukların doğal gelişim süreçlerine en uygun ve kendi kültürümüze ayarlayabildiğimiz alternatif eğitim modellerinden esinlenerek hazırlanan uygulamalar sayesinde doğa merkezli BİLİM ve SANAT tarafı gelişmiş çocuklar yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Müfredat

TOMURCUK  MUTLU ÇOCUKLAR’ın temel hedefi; çocuklarımızı gündelik yaşamdan ayırmadan, onların deneyimlerinden faydalanarak ve gelişim özellikleri dikkate alınarak hazırlanan ortamlar aracılığıyla temel becerileri kazandırmaktır. Bu ortamların yaratılma sürecinde esas alınan kriter ilgi ve öğrenme gereksinimleridir.

Eğitimciler tarafından tespit edilen ve çocuklara ait olan anekdotlar sayesinde belirlenen konular projelendirilerek planlı bir uygulamaya dönüştürülmektedir.

Proje temelli bir eğitim yaklaşımının temel amacı; hem çocuklarımıza kazandırmak istediğimiz temel becerilere ulaşma hem de kültürel farkındalıklarını arttırmaktır. Proje temelli çalışmalar ile çocuklara soru sorma,cevap verme,bulduğu cevapları deneme ve en doğru olan seçecek üzerinde karar verme fırsatı tanınır.

Değerler Eğitimi

DEĞERLER EĞİTİMİ NEDİR ?

Değerler , aklın ve kalbin birlikte uyum içinde olması şeklinde tanımlanabilir .

Ahlaki , kültürel , ruhsal , toplumsal ve bireysel alana ilişkin uygun duyarlılık geliştirmeyi ve bunları içselleştirmeyi içerir . Toplumsal ve insani değerler , insan yaşamının en önemli yanını oluşturur . Sevgi , saygı ,sorumluluk , Adalet , Yardım severlik , Doğruluk-dürüstlük , güven , Özgüven ,hoşgörü , Alçak gönüllük , empati , Kanaatkar , Çalışkanlık Sabır , Nezaket ve benzerleri önem verilen toplumsal değerlerdir.

Değerler Eğitiminde ;     bu değerler gibi kazanımları çocuklarımıza kazandırmak amacıyla yapılan çalışmalardır.

DÜNYAYI ANCAK , SEVGİ TUTAR . HAYATI YALNIZ SEVGİNİN OLDUĞU YERDE BULUNUR . SEVGİSİZ ÖLÜMDÜR . SEVGİ , YÜZ TARAFI HAKİKAT OLAN AKÇENİN TERSİDİR .

                                                       Makatma Gandhi

                                       EĞİTİM SEVGİ İLE BAŞLAR .

                        İNSAN EĞİTİMLE DOĞMAZ AMA EĞİTİMLE YAŞAR …